Házi Segítségnyújtás

A szolgáltatás segítséget nyújt ahhoz, hogy az ellátást igénybe vevő fizikai, mentális és szociális szükséglete a saját környezetében, életkorának, élethelyzetének és egészségi állapotának megfelelően a meglévő képességeinek fenntartásával, felhasználásával és fejlesztésével biztosítható legyen. Ennek a célnak az elérése érdekében személyi gondozás és szociális segítés szolgáltatás keretében nyújt az intézmény segítséget.

A szolgáltatást a megállapított gondozási szükségletnek megfelelő időtartamban, de legfeljebb 4 órában kell nyújtani. Kivételes esetben, ha az igénylő egészségi állapota vagy személyes körülményei a szolgáltatás átmeneti vagy halaszthatatlan biztosítását teszi szükségessé, a szolgáltatás legfeljebb három hónapos időtartamra biztosítható.

Tevékenysége során az gondozást végző munkatárs és a szakmai vezető együttműködik az otthonápolási szolgálattal, háziorvosi szolgálattal, a járóbeteg ellátást biztosító szakrendelővel és a kórházzal.

A szolgáltatás nyújtás előtt vizsgálni kell

  • a gondozási szükségletet, melyet az önellátási képesség hiánya alapoz meg,
  • az egészségi állapotot,
  • az ápolásra szorultságot és
  • az önkiszolgálási képességet.

A szolgáltatás keretén belül gondoskodnak munkatársaink azokról

  • az időskorú személyekről, akik otthonukban önmagul ellátását saját erőből nem tudják megoldani és róluk nem gondoskodnak,
  • az egészségi állapotuk miatt rászoruló személyekről, akik ezt az ellátási formát igénylik,
  • a személyekről, akik a rehabilitációt követően a saját lakókörnyezetükbe történő visszailleszkedés céljából támogatást igényelnek önálló életvitelük fenntartásához.

Az szolgáltatás nyújtásához szükséges a rászoruló (törvényes képviselője) írásbeli kérelme.